czwartek, 3 stycznia 2013

Opuszczona radiostacja (wip) i plany na następny rok

Hmmm, postanowienie dotyczące częstszego pisania coś nie wypaliło, niestety ostatnim czasem zupełnie nie mam głowy do blogowania i raczej tak pozostanie przynajmniej do matury. Ostatnio jednak przemogłem się i zrobiłem parę zdjęć dzięki czemu znowu mogę się czymś przed wami pochwalić.Poniżej znajdują się zdjęcia ruin do których zrobienia zmotywowała mnie bitwa którą stoczyłem jakiś miesiąc temu z moim przyjacielem Grzesiem w domowym zaciszu (okazało się że mam ciut za mało makiet i jest z deczka łysawo). Na razie jest to jeszcze wip ale jedyne czego brakuje w tym przypadku to malowanie. Chciałbym zwrócić waszą uwagę na to że w każdej makiecie która pokaże w najbliższym czasie znajduje się jakiś przyjemny detal, wiąże się to z tym że doszedłem do wniosku że o ile takie elementy czasem nie służą grywalności to nadają polu bitwy życia i całkiem przyjemnie oddziałują na wyobraźnie podczas gry. W tym przypadku jest to scratch-buildowa radiostacja oraz plandeka.

W związku z nowym rokiem chciałbym wam również życzyć wszystkiego najlepszego! Wzorem innych blogerów postaram się powiedzieć co nieco o tym co na blogu może się pojawić w przyszłym roku.

 1. Planuje skończyć armię starożytnych brytów do DBA oraz zebrać dodatkowo armie Kartaginy tak abym mógł pokazać lokalnym graczom DBA i wypromować ten system w Kielcach. W dalszej perspektywie chce połączyć obydwie armie i utworzyć armię Kartaginy do FOG'a.
 2. Kolejnym ważnym punktem jest ukończenie malowania armii Amerykańskiej do FoW a następnie przemalowanie Węgrów i w dalszej perspektywie pomalowanie Falshirmjagerów
 3. Myślę również nad pograniem w jakiś system dotyczący pierwszej wojny światowej, najprawdopodobniej złoże dwie armie do skrimishu Through the mud and the blood (Francuzów i Niemców z okresu bitwy pod Verdun ze szczególnym wskazaniem na użycie Stosstrupen w tej bitwie) oraz stworzeniu stołu do takich gier.

To było by mniej więcej tyle,  plany są tylko z pozoru noworoczne bo najprawdopodobniej zajmę się nimi na poważnie dopiero w wakacje. Mam nadzieję że jednak konsekwentnie wszystkie wykonam.

3 komentarze:

 1. Fanirze, trzymam kciuki za realizację planów. Szczególnie interesuje mnie ten projekt pierwszowojenny (sam coś na ten temat myślę zrobić. Ten system to dla jakiej skali jest (przyznam się pierwszy raz o nim słyszę. WIP fajny, ale czekam na koniec.
  Pozdrawiam,
  Bartek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o system pierwszo-wojenny to jest to skrimish (wydaje mi się że patrole ziemi niczyjej to jeden z najciekawszych elementów I wojny). Zapoznaj się z tym blogiem http://sidneyroundwood.blogspot.com/ człowiek robi niesamowite rzeczy jeśli chodzi o I WŚ i ma parę aar właśnie z użycia Through the mud and the blood

   Usuń
 2. Bardzo dobra praca, czekam na malowanie. Jestem ciekawy efektu końcowego.

  OdpowiedzUsuń