piątek, 13 lipca 2012

Zmiana polityki BF

BF postanowił zmienić swoją politykę wobec graczy i... zabronił grania na swoich oficjalnych turniejach modelami innych firm. Więcej o tym można przeczytać tutai oraz tu .Myślę ze w Polsce zbyt wiele to nie zmieni z racji tego iż w naszym kraju BF zwyczajnie nie organizuje swoich turnieji.
Uważam jednak że nie jest to zbyt elegancki krok , jeżeli inne firmy typu Plastic Soldier Company czy Forged in Battle mogą zaoferować miniatury w przystępnych cenach i jakości to dlaczego BF nie może zrobić tego samego? Nie bez znaczenia jest również fakt że BF nie ma wydanych wszystkich modeli (albo usunął je ze sprzedaży) które są potrzebne do gry . Na próżno szukać wielu modeli u Battleforntu a fortyfikacjie do Tobruku , pustynny fortu czy wiele modeli dla wczesno-wojennej Polski to tylko kropla w morzu.  Jestem bardzo ciekaw skutków tej decyzji zwłaszcza czytając wyrazy niezadowolenia graczy które zamieszczają w temacie na forum BF (link podany wyżej). No cóż pożyjemy zobaczymy .

4 komentarze:

 1. Tylko nie zapominaj że, FiB i PSC będą zawsze konkurencją dla BF. Jak zaznaczyłeś to są turnieje BF, więc oni ustalają reguły. Albo sie z nimi zgadzasz i jedziesz, albo nie i bojkotujesz je. Z tego co wiem, to BF dostał ostatnio ostro po d**ie od PSC (przynajmniej w UK)... więc teraz liczy się kaska i zyski ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz najbardziej uderzy to w nowych graczy. Często modele alternatywne były mocnym argumentem za Flames of War i dawały one lepsze pole do startu nowym graczom. Teraz trochę to zblednie gdy za modelami alternatywnymi będzie szedł fakt że nie można nimi grać na oficjalnych turniejach. Oczywiście tak było w Polsce i dopóki BF nie zacznie tu organizować turniejów to nic nie powinno się zmieniać. W Anglii czy Ameryce sytuacja może być nieco inna bo zazwyczaj ludzie więcej tam zarabiają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnica polega na tym że BF po tym jak wywołał całkiem spore oburzenie wśród graczy ( na forum posty z krytyką zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu) postanowił zmienić to na minimum 50% modeli BF na oficjalnych turniejach , a jeżeli ktoś będzie miał 100% to będzie w jakiś sposób nagradzany ;). Od razu widać jak zachowuje się firma która liczy się z graczami, a jak ktoś kto chce ich po prostu wydoić.

   Usuń